> MATEUSZ HOEDT - INFINITA MUSIC

Idź do spisu treści

Menu główne:

SOLIŚCI
 
 
 
 
 
 MATEUSZ HOEDT


Śpiewak (bas- baryton).
Obecnie student Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Bogdana Makala, aktywnego śpiewaka, profesora, nauczyciela akademickiego, pracownika i jednocześnie dziekana tego Wydziału.

Laureat wielu konkursów w tym między innymi:
- Ogólnopolski Festiwal Muzyki Wokalnej im. Marii Stenkowej w Olsztynie. Od 2011-2013r. wykonywał partie solowe  w dziełach oratoryjnych,  w ramach  Międzynarodowego Festiwalu Oratoryjno-Kantatowego "Wratislavia Cantans" pod dyrekcją Przemysława Stanisławskiego  i Andrzeja Kosendiaka, dyrektora generalnego Festiwalu Wratislavia Cantans.


 
 
 
 
 
 


Urodzony we Wrocławiu 05.02.1990r., a zamieszkały w Chocianowie, gdzie ukończył szkołę podstawową w latach 1997-2003. Jednocześnie pobierał lekcje gry na fortepianie w Ognisku Muzycznym w Polkowicach w latach 1999-2003 pod opieką p. Jana Porucznika.

W latach 2003-2006 kontynuował naukę w Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie.
W 2004r. rozpoczął naukę gry na fortepianie w Szkole Muzycznej I-go stopnia w Lubinie pod kierunkiem p. Lidii Rynkal, którą ukończył w 2007 roku.

W latach 2006-2009 uczęszczał do II Liceum Ogólnokształcącego na kierunku matematyczno-fizyczno- informatycznym w Lubinie.

W tym czasie w roku 2007 rozpoczął również naukę w Zespole Szkół Muzycznych    w Legnicy na Wydziale Wokalnym pod kierunkiem p. Agnieszki, Justyny Szumiło, którą ukończył w 2011 roku uzyskując dyplom z wynikiem celującym.

 
 
 
 
 
 


W trakcie nauki w tej szkole brał udział w kilku Konkursach Ogólnopolskich oraz wielu koncertach przy akompaniamencie fortepianu, a także ze szkolną orkiestrą symfoniczną i dętą.

W 2011r. otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Wokalnej im. Marii Stenkowej w Olsztynie.
W styczniu  również 2011r. brał udział w dwóch koncertach w Głogowie i w Lubinie  z orkiestrą Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, u boku Małgorzaty Walewskiej, podczas Gali 50-lecia KGHM, którą prowadził powszechnie znany w Polsce i za granicą Bogusław Kaczyński.
Od 2010-2013r. stały uczestnik  Zimowego Kursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju i od 2011- 2013r. Letniego Kursu Wokalnego w Suwałkach w klasie prof. Bogdana Makala.

 
 
 
 


W trakcie zajęć akademickich uczestniczył w Mistrzowskim Kursie Wokalnym prowadzonym przez  światowej sławy polską sopranistkę  prof. Teresę Żylis-Garę.

Od 2011-2013r. wykonywał partie solowe  w dziełach oratoryjnych,  w ramach  Międzynarodowego Festiwalu Oratoryjno-Kantatowego "Wratislavia Cantans" pod dyrekcją Przemysława Stanisławskiego  i Andrzeja Kosendiaka, dyrektora generalnego Festiwalu Wratislavia Cantans.

 
 
 
 

Występował również:

2012r.
Wrocław, Kraków, Bydgoszcz i Tarnów
opera komiczna „Agatka, czyli Przyjazd Pana”   Jana Dawida Hollanda  w roli Dbalskiego,

2013r.
Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze - opera „Rusałka" Antoniego Dvoraka w roli Wodnika.

To tylko niektóre przykłady jego bardzo licznych koncertów.

 
 
 
 


Mateusz Hoedt  śpiewa arie w języku polskim, włoskim, angielskim, niemieckim, czeskim, francuskim i rosyjskim.

 
 
 
 
 
 
 
 
 INFINITA MUSIC
Managament Zespołów Muzycznych, Kapel i solistów, Technika Estradowa
Tel. kontak
towy:  +48 609 842 115 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego