> GRUPA WHY - INFINITA MUSIC

Idź do spisu treści

Menu główne:

ZESPOŁY ROCKOWE
 
 
 
 


Grupa Why
Rynek muzyczny wciąż rzuca coraz to większe wyzwania artystom, którzy pragną pokazać światu indywidualność, wartość i ogromny talent. Jest jak pędząca machina, której tryby funkcjonują dzięki nowym twarzom, pomysłom oraz chęci wybicia się ponad tłumy. To jest cena, którą trzeba zapłacić, aby wejść na szczyt i spełnić niełatwe oczekiwania oraz wygrać publiczny casting.W
odpowiedzi na takie właśnie potrzeby powstał zespół, który jak żaden inny wie, co oznacza muzyczna uczta doskonale skomponowanych i wykonanych utworów w klimacie rock-pop oraz new-pop. Perfekcjoniści i koneserzy dobrego klimatu, fenomenalni muzycy i wokaliści, ale przede wszystkim przyjaciele, których połączyła miłość do muzyki, pasja i chęć muzycznego samospełnienia każdego z członków zespołu. Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością przedstawiamy Grupę Why kwintesencję muzycznego smaku, świeżego stylu i oryginalnej formy.


Mówią o nich muzycy nowego pokolenia. Działają dwubiegunowo dzięki połączeniu mocnego, charakternego, ale nadal popowego, brzmienia z nutą kobiecej delikatności i łagodności. W utworach, w których większość to autorskie kompozycje grupy, nie brakuje melodyjnych linii wokalnych, jak również wyszukanych partii instrumentalnych, które razem tworzą niezwykły, muzyczny performance. Muzyka, która tworzą artyści to wypadkowa tego, co lubi każdy z członków zespołu, a złożone w całość  elementy dają efekt wręcz doskonały.
Gdy do głowy wpada pomysł...

Pomysł na zespół powstał spontanicznie w odpowiedzi na chęć wyrażenia za pomocą własnej muzyki ogromu emocji, oraz wartości, jakie członkowie zespołu chcieli przekazać szerokiemu spektrum swoich odbiorców. Publiczność szybko zmieniła się w grono fanów, dla których kompozycje Grupy Why to nie tylko piosenki i bardzo dobre aranżacje, ale coś więcej, coś, co powoduje, że  czas zatrzymuje się na chwilę, by wypełnić ją muzycznym koktajlem emocji.
Po drabince do sukcesu - osiągnięcia
Grupa powstała we wrześniu 2010 roku. Od tamtej pory czynnie realizuje projekty różnego formatu i rodzaju pokazując sie z najlepszej strony, czego efektem są liczne nobilitacje. Pierwszy występ to budzący uśmiech na twarzach członków zespołu XV Ogólnopolski Festiwal „ROCK BLOK W BOK” w Bolesławcu, gdzie grupa zdobyła zaszczytne I miejsce oraz nagrody dla najlepszej wokalistki i najlepszego gitarzysty tego festiwalu. Po tym poszło już z górki.Do sukcesów Grupy Why można zaliczyć m.in.:

  • 1 miejsce na liście TOP30PL Muzycznego Radia - „TWOJE SZCZĘŚCIE”,

  • 3 miejsce TOP30PL -  „DLA CIEBIE…”,

  • 5 miejsce TOP30PL utwór „DUSZA”,

  •  utwór „NA LATO” 1 miejsce TOP30PL, 4 miejsce HITPLANETA,

  • 1 miejsce PLUSLISTA  utwór „Możemy dalej”, lista TOP30PL,


W październiku 2013 r. grupa została zaproszona przez Marka Sierockiego do prezentacji piosenki „Możemy dalej”
w programie Teleexpress (http://teleexpress.tvp.pl/12652950/why)
Pod koniec grudnia 2010 r. zespół zarejestrował pierwsze utwory w studio ECHO w Świętej Katarzynie. Tam powstaje również debiutancka płyta zespołu.
Grupa Why od kuchni
Grupa Why to muzyczny kwartet doskonały
w pełni uzupełniają się pod każdym względem. Choć każdy z nich to indywidualista, charakter spod innego znaku zodiaku i różne pole widzenia, łączy ich jedno muzyka, która jest pasją.
Poznajcie Państwo bliżej skład zespołu Grupy Why.

Agata Durał
wokal
„Kiedy pierwszy raz poznałem Agatę, wydała się być spokojną, łagodną dziewczyną, której uśmiech towarzyszy w każdej minucie i nic nie wskazywało na to, że scena to jej drugie imię.”
wspomina właściciel agencji eventowej, dla której Grupa Why uczestniczyła w jednej z realizacji. „Z pozoru nieśmiała i skryta, jednak wychodząc na scenę, wprost dostawała skrzydeł i w pierwszych wyśpiewanych wersach po prostu czarowała głosem publiczność.”
Agata jak sama mówi o sobie jest perfekcjonistką
Leon Zawodowiec w spódnicy. W zespole jest szefem zobowiązań terminowych Grupy Why i zawsze pogania chłopaków, ponieważ spieszy się na pociąg. To bez wątpienia perełka i ozdoba zespołu, co rzecz jasna potwierdzają pozostali członkowie grupy. Piękna i utalentowana, czyli kobieta idealna, mimo, ze chodzi spać „po dobranocce”. Agata jest główną wokalistką Grupy Why oraz absolwentką Studium Wokalnego Piosenki Estradowej i studentką dziennikarstwa.

Jarek „Jafo” Michalski gitara elektryczna, wokal
Jarek jest drugim wokalistą zespołu oraz specjalistą od kapitalnych solówek. Koledzy zespołu zarzucają mu lekką nadgorliwość, ponieważ
na koncerty zabiera wszystkie gitary niezależnie od tego ile utworów jest granych w końcu lepiej mieć, niż nie mieć. W zespole „człowiek od czarnej roboty”, bo miejsce szefa było już zajęte. Jak sam o sobie mówi jest urodzonym optymistą ze skłonnościami do pesymizmu, a gra, bo nigdy nie umiał nic innego. Z wykształcenia informatyk i fan gier komputerowych i skomplikowanych rzeczy. Kierowca-ochotnik na trasie koncertowej zespołu.
Rafał Zaczkowski
gitara basowa
Rafał wyznaje zasadę - ostatni będą pierwszymi, dlatego zawsze sie spóźnia na próby. Nikogo to już nie dziwi, bo koledzy wiedzą, że
uwielbia spać. Pierwszy romans z muzyka przeżył po Komunii Świętej, kiedy dostał w prezencie od cioci keyboard. Zaczął grać z nudów, dziś jest muzykiem, który nie powstydzi się swoich doskonałych umiejętności. Prywatnie prowadzi własny bar, w którym jak mówi o sobie, czuje się jak Król Lew.Wojtek Łabudzki
perkusja, loopy
Wojtek  pierwszy kontakt z muzyką miał dzięki mamie, która wymarzyła sobie, aby syn grał na akordeonie. Na szczęście tata kupił bębny, bo w zespole nie miałby kto „dawać czadu na garach”. Absolutny fan koncertów na żywo i co ciekawe
jazzu, fusion i funku, a także muzyki, w której każdy z instrumentów gra co innego i najlepiej w innym podziale rytmicznym. W zespole specjalista od akustycznych efektów specjalnych, który generalnie- na nic nigdy nie ma czasu.


 
 
 
 
 Posłuchaj demo grupy WHY

 
 
Confines+of+Tomorrow
Confines+of+Tomorrow
 
 

WHY - Lepszy dzień

WHY - Możemy dalej

 
 


Oficjalna strona Grupy WHY

www.whyband.pl


 
 


INFINITA MUSIC

Managament Zespołów Muzycznych, Kapel i solistów, Technika Estradowa
Tel. kontak
towy:  +48 609 842 115 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego